• O nás Felix a spol.
 • Nabízíme Naše služby
 • Náš tým Lidé ve Felix a spol.
 • Aktuálně Novinky a Pro bono
 • Kontakt Kariéra u Felix a spol.

 • Profesionální sport a pracovní právo – mezinárodní konference

  23. 06. 2014

  Na právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze se pod záštitou předsedy České unie sportu uskutečnila dne 19. června 2014 mezinárodní konference na téma Profesionální sport a pracovní právo (program naleznete v příloze). Konference byla organizována v rámci Specifického vysokoškolského výzkumu 2014, projektu Katedry pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

  V předsednictvu konference zasedl člen naší advokátní kanceláře JUDr. Jakub Morávek, Ph. D., který je tajemníkem, odborným asistentem a vědeckým pracovníkem Katedry pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

  Jakub, který předsedal závěrečné části, konferenci uzavřel svým příspěvkem Autonomie vůle, ochrana slabší strany a profesionální sport.

  Na konferenci, na kterou přijalo pozvání více jak sto účastníků, mezi nimiž byli zástupci jak řady sportovních svazů, tak sportovních klubů, zejména z nejvyšší fotbalové soutěže, vystoupili jak tuzemští, tak zahraniční přední odborníci na danou problematiku.

  Dosažené závěry budou prezentovány v konferenčním sborníku.

  Konference přinesla řadu zajímavých námětů a otázek. Potvrdila, že právní regulace profesionálního sportu je v současné době nedostatečná a bude si vyžadovat náležitou pozornost.

  Příloha

  Stáhnout přílohu

  Další aktuality

  Archiv aktualit