Tomáš Pekárek

advokát, partner kanceláře

tomas.pekarek@akf.cz

+420 251 081 111

Mgr. Tomáš Pekárek se specializuje na oblast prodeje a akvizic nemovitostí, výstavbu a související právní záležitosti včetně financování a pronájmu nemovitostí.

Tomáš Pekárek má v oblasti realit a developmentu dlouholetou praxi, hluboké znalosti a zkušenosti s komplikovanými mezinárodními investičními transakcemi. Mnoho let působil jako hlavní právní poradce britského nemovitostního fondu a komplexně zastřešoval desítky akvizic a prodejů nemovitostí v České republice a na Slovensku. V rámci právního zajištění nemovitostních transakcí se zabývá rovněž financováním a poradenství v oblasti strukturování společných podniků. Podílel se také na několika hotelových transakcích včetně akvizic a vyjednávání smluv o nájmu či správě hotelů. Zastupuje významné investory i menší developery ve všech fázích realizace jejich developerských projektů (akvizice, projektová příprava, výstavba, financování, prodej/pronájem).

Mgr. Tomáš Pekárek je společníkem advokátní kanceláře Felix a spol. a působí v ní od roku 2003. Je absolventem Právnické fakulty Karlovy univerzity. Mluví česky a anglicky. Do práce dojíždí za každého počasí na kole a je fanouškem vytrvalostních sportů.