JUDr. Tomáš Homola novým společníkem AK Felix a spol.

PředchozíNásledující

01.04.2016 15:12

Novým společníkem Advokátní kanceláře Felix a spol. se od 1. dubna 2016 stává zkušený advokát JUDr. Tomáš Homola.

JUDr. Tomáš Homola novým společníkem AK Felix a spol.

JUDr. Tomáš Homola po více než dvaceti letech působení v advokátní kanceláři Uhlíř, Homola a společníci posiluje jako nový společník tým advokátní kanceláře Felix a spol. Počet společníků Felix a spol. se tak začátkem roku 2016 zvýšil na devět.

„Tomáše Homolu znám osobně i profesně mnoho let a pevně věřím, že jeho erudice a široké spektrum zájmů budou pro naši advokátní kancelář přínosem.“ uvedl Roman Felix, řídící partner Felix a spol.

JUDr. Tomáš Homola působí v advokacii od roku 1991, kdy ukončil studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 1994 spoluzakládal advokátní kancelář Uhlíř, Homola a společníci. Specializuje se zejména na oblast práva civilního a navazující právní obory. Za dobu své praxe úspěšně dokončil řadu složitých restitučních kauz a podílel se na řešení restrukturalizace několika podniků, věnuje se rovněž právní problematice rodinných společností a právu rodinnému, zaměřuje se i na oblast fúzí a akvizic. Působí jako rozhodce zapsaný u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky, je rovněž rozhodcem zapsaným Ministerstvem spravedlnosti ČR pro rozhodování sporů ze spotřebitelských smluv. V období let 2010 až 2015 byl členem kárného senátu Nejvyššího správního soudu v Brně.

„Po jmenování mého dlouholetého kolegy JUDr. Davida Uhlíře ústavním soudcem pro mne nastala nová etapa, která je nyní završena mým přechodem do týmu Felix a spol. Vážím si toho, že budu mít možnost spojit své jméno s respektovanou advokátní kanceláří, která za dvacet pět let své existence dosáhla řady významných úspěchů.“ uvedl Tomáš Homola.

Tomáš Homola je ženatý, má tři děti, mezi jeho koníčky patří rybaření, hudba a výtvarné umění. Je aktivní v řadě neziskových kulturních institucí. Od r. 2012 je členem dozorčí rady nadačního fondu Pražský literární dům autorů německého jazyka, od r. 2013 působí ve Sboru expertů odboru památkové péče Magistrátu hlavního města Prahy a od února 2016 je členem výboru Společnosti Franze Kafky.