Poskytli jsme právní servis při jedné z největších transakcí na českém realitním trhu

Předchozí Následující

28.05.2024 13:40

Poskytli jsme právní servis při jedné z největších transakcí na českém realitním trhu

Naše advokátní kancelář Felix a spol. poskytla komplexní právní servis při jedné z největších realitních transakcí na českém trhu v roce 2023.  V prosinci 2023 společnost Penta Real Estate úspěšně ovládla skupinu Rextim holding a.s., do které patří i společnost ČSAD Praha holding. Klíčovým předmětem této významné transakce bylo autobusové nádraží Praha-Florenc a přilehlé pozemky na hranici Prahy 1 a Prahy 8.

Součástí dohody jsou také developerské pozemky v Karlíně a na Smíchově a několik historických budov v centru Prahy. Penta Real Estate plánuje v oblasti Florence realizovat výstavbu nové moderní čtvrti, jejíž urbanistická podoba byla určena v rámci soutěže Florenc 21. V této nové čtvrti vznikne smíšená zástavba kombinující obchody, kanceláře a byty.

Naší kanceláři se podařilo přispět k úspěchu této komplexní transakce díky našemu týmu v čele s vedoucím partnerem Romanem Felixem, který spolupracoval se zkušenými advokáty Martinem Bošiakem, Adamem Felixem a Evou Veselou. Jsme hrdí na to, že jsme mohli být součástí tohoto významného projektu a nadále se těšíme na další výzvy v oblasti právní podpory velkých realitních transakcí.